×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 4059

UNIMOTO ZASADY

I. Trasa wyścigu biegnie od linii startu do linii wyznaczającej 100 stóp (30,48 m). Zwycięzcą będzie ten, kto osiągnie najlepszy czas w 
   swojej klasie, pod warunkiem że od startu do mety nie spadnie z pojazdu.
II. Trasa musi mieć podłoże naturalne ( trawa, ziemia, pole). Kierowca pokonuje ją na jednym kole. Tor może być przygotowany,wyrównany i ubity maszynowo,trawa może być skoszona.
III. Silnik musi mieć co najmniej 5 lat.
IV. Silniki muszą pochodzić z seryjnej produkcji, bez modyfikacji zwiększających ich moc. Napęd pojazdu może składać się z więcej niż jednego silnika .Nie dopuszcza się stosowania dwóch i więcej różnych rodzajów silników w jednym pojeździe ( np. silnik spalinowy+elektryczny)
V. Pojazd unimoto nie może być dłuższy jak 2438 mm i szerszy niż 1219 mm 
VI. Wyścig odbywa się w kategoriach:
A) napęd elektryczny
B) do 200 cm3
C) do 400 cm3
D) do 750 cm3
E) powyżej 750 cm3
F) silnik rakietowy, odrzutowy, pneumatyczny – pod warunkiem spełnienia zasad zawartych w punkcie VII oraz po konsultacji z organizatorem zawodów.
VII. Pojazd musi być zaopatrzony w mechanizm odcięcia zapłonu w razie upadku kierowcy (tzw. zrywka). Musi ona znajdować się w takim miejscu by zadziałała natychmiast po oderwaniu ręki od kierownicy.
VIII. Pojazd musi mieć funkcjonujący układ hamulcowy. Kask i odzież ochronna są wymagane. Zaleca się używanie ochraniaczy.
IX Podczas przejazdu żaden element nie może dotykać podłoża przed tylną osią pojazdu
X   Na pojeździe Unimoto nie można montować elementów które w trakcie wyścigu mogłyby zmienić swoje położenie i zakłócić działanie instrumentów służących do pomiaru czasu przejazdu.